سخنرانی سال ۸۶ رحیم‌پور ازغدی در حضور اورتگا: احمدی‌نژاد یک چریک متعهد به جبهۀ فقرای دنیاست

خبرگزاری فارس: رحیم پور ازغدی ایران را خانه جنبش های آزادی بخش دانست و تاکید کرد: احمدی نژاد بیشتر از آنکه یک دولتمرد باشد، با روحیه‌ای چریکی، خود را متعهد به جبهه فقرای دنیا می‌داند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس حسین رحیم پور ازغدی که عصر امروز یکشنبه (۲۰ خرداد ۱۳۸۶) پیش از سخنان دانیل اورتگا در جمع دانشجویان دانشگاه تهران سخنرانی می‌کرد، با اشاره به اینکه ایران سرزمین دوم همه مبارزان و مظلومان جهان است، گفت: در این فکر بودم که چرا با وجود اینکه مردم ایران و آمریکایی جنوبی که نه مذهب، نه زبان و نه نژاد مشترک دارند، چرا اینقدر به هم نزدیک هستند.

rahimpour

وی دلیل این امر را اینگونه بیان کرد و گفت: به خاطر این که هر دو ملت را یک غارتگر، چپاول کرد و رهبران ما و شما به دست یک گروه شکنجه شده‌اند.

ازغدی با اشاره به این که این وجدان مشترک با رنج های مشترک گره خورده و جبهه مشترک جهانی را می‌سازد، خاطرنشان کرد: انقلابیون آفریقا، آسیا و امریکای لاتین باید در کنار هم قرار گیرند.

این استاد دانشگاه با تاکید بر این که برادری جهانی برای عدالت جهانی، جهان جدیدی را شروع می‌کند، خطاب به اورتگا اظهار داشت: سخنان شما در زمان ورود به ایران، تفکر ۲۸ ساله ماست و مردم ما برای تک تک این مفاهیم هزینه پرداخت کرده‌اند.

وی اضافه کرد: امروز رهبری انقلاب حامی جنبش‌های آزادی بخش و در مقابل استکبار جهانی است، پس ایران به هر معنا خانه شماست.

رحیم پور ازغدی گفت: تکلیف احمدی نژاد هم روشن است، احمدی نژاد نیز بیشتر از آنکه یک دولتمرد باشد، با روحیه‌ای چریکی خود را متعهد به جبهه فقرای دنیا می‌داند، پس می‌توانید هر سالبرای تفریح به خانه دوم خود بیایید.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به پیروزی اورتگا، چاوز، مورالس و دیگر جنبش‌ها در قاره آمریکا گفت: باید به این پیام پی برد که مقاومت عدالتخواهانه زنده است و بر خلاف تبلیغات آمریکایی، این مقاومت ربطی به کمونیست ندارد و خواست ملتهاست نه توطئه چند گروه کوچک.

وی با تاکید بر این که کشته شدن انقلابیون باعث مبارزه در قاره‌های مختلف شد، اظهار داشت: این مقاومت ربطی به الحاد نداشته و مقاومت فطری بشر در مقابل ستم است.

رحیم پور با ذکر جملاتی از امام (ره) که از جنگ تاریخی فقر و غنا سخن می‌گوید، گفت: باید آمریکا و اروپای غربی را به خاطر همه قساوت ها در سراسر جهان در دادگاه محاکمه کرد، چون امریکا با نسل کشی میلیونها انسان شکل گرفته است.

استاد دانشگاه تهران بار دیگر مورالس را مورد خطاب قرار داد و گفت: هزینه پیشرفت غرب را ما و شما پرداختیم اروپایی‌ها خانه پدران شما را سوزاندند و نامش را امریکا گذاشتند.

وی اکثر جنگ‌ها و کشتارها را زیر سر همین جنایتکاران دانست و افزود: آنها گاه در پشت دموکراسی و گاه در پشت مذهب مخفی شده‌اند.

ازغدی دیدار پاپ با بوش را مورد اشاره قرار داد و گفت: کاسترو پیام فرستاد که پاپ گول بوش را نخورد، اما گوش‌های پاپ سنگین بود.

وی با تاکید بر این که عدالتخواهی هیچ ربطی به کمونیست ندارد، گفت: بسیار تهوع آور است که ستمگران به نام مذهب و با فتوای پاپ غارت می‌کنند، در انقلاب ما مذهب در خدمت عدالت تعریف شده، مذهبی که الهیات رهایی بخش، بنیان آن است.

این استاد دانشگاه با اشاره به این که امریکا، دموکراسی نیکاراگوئه، ایران و ونزوئلا را قبول ندارد، اما دیکتاتوری های همین کشورها را می‌پسندد، گفت: هدف آنها این است که ما بترسیم و انقلابهای مردمی منزوی ‌شوند اما اکنون همه به پا خاسته و ملتهای جهان هوشیار شده‌اند.

منبع: خبرگزاری فارس

1 دیدگاه در “سخنرانی سال ۸۶ رحیم‌پور ازغدی در حضور اورتگا: احمدی‌نژاد یک چریک متعهد به جبهۀ فقرای دنیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *